П`ятниця, 21.09.2018, 01:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Загальноосвітня школа І-ІІ ст. с. Мирків

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 30
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Вчителям

Урок психології «Життя за правилами успіху»
27.02.2017, 12:50

Розпочати нашу сьогоднішню зустріч я б хотіла із притчі:

Одного разу цар вирішив піддати випробуванню всіх своїх придворних, щоб дізнатися, хто з них здатний досягати успіху, зайняти в його царстві важливий державний пост. Безліч владних і мудрих мужів оточило його.

“О, мудреці, – звернувся до них цар, – у мене є для вас важке завдання, і я хотів би знати, хто зможе вирішити її”.

Він підвів присутніх до таких величезних дверей, яких ще ніхто ніколи не бачив. «Це найбільші і найважчі двері, що коли-небудь були в моєму царстві. Хто з вас зможе відкрити їх?», – запитав цар. Одні придворні тільки негативно хитали головою. Інші, які вважалися мудрими, подивилися на двері ближче, але зізналися, що не зможуть їх відкрити. Раз вже мудрі зізналися в цьому, то й інші погодилися, що це завдання є дуже важким.

Лише один візир підійшов до дверей. Він уважно їх розглянув, обмацав, а потім-таки спробував їх зрушити. Зі всієї сили візир різко штовхнув величезні двері.

Тут сталося диво: двері відчинилися! Виявляється,вони були просто прикриті, але не замкнені. Потрібна була лише воля, щоб це перевірити, і відвага, щоб діяти рішуче.

Тоді цар оголосив: “Успіх у житті і роботі залежить від кількох ключових факторів:

 • Дозвольте своїм відчуттям дослідити те, що вас оточує
 • Не робіть поспішних і тому неправильних висновків
 • Будьте досить сміливими, щоб прийняти рішення
 • Прийнявши його, дійте впевнено і без сумнівів
 • Зосередьтесь і вкладіть у цю діяльність всю свою силу та енергію”.

Правда, важливо вміти в житті досягати успіху? Тож тема сьогоднішнього заняття - Життя за правилами успіху.  Епіграф – «Дія – головний ключ до успіху» (П.Пікассо).

Давайте нагадаємо собі правила нашої роботи в групі:

 • Бути активним
 • Бути відкритим
 • Бути тактовним
 • Бути доброзичливим
 • Говорити тільки за темою і від свого імені
 • Не критикувати: кожен має право на власну думку

Ознайомившись із темою заняття, поділіться, будь ласка, своїми очікуваннями від нього.

Робота з картками.

Вправа «Мій друг…»

Завдання: об’єднавшись у пари, розкажіть по черзі один одному, які з перерахованих рис вам уже притаманні. А потім ви розкажете всім, яким же є ваш напарник, почавши речення словами «Мій друг…», а далі назвати його риси, властивості й уміння.

Чи легко вам було виконувати це завдання, називати свої сильні сторони?

Зверніть увагу, для досягнення успіху – прийняття рішень і їх втілення в життя (як ми з’ясували при обговоренні притчі) – людина повинна вміти себе правильно оцінити, знати свої сильні сторони, переваги.

У нашій темі заявлено поняття успіху, ми вже почали про нього говорити. Скажіть, які асоціації виникають у вас із цим словом, явищем? Що це, на вашу думку?

успіх - це значні досягнення в роботі, позитивні наслідки, а також громадське визнання досягнень». Успішність психологами, як правило, розглядається лише як міра ефективності певного виду діяльності. Але з точки зору психології, успіхом може вважатися набуття і збереження  особистістю почуття власної цінності, особистісної вартості, значущості, самоповаги, через відповідне ставлення інших членів суспільства, яке досягається здобуттям визначених суспільством цінностей.

 

Вправа «Вільний»

У кожного з нас є безліч бажань і цілей. Проте є те, що заважає нам досягти їх: нерішучість, закомплексованість, недостатня обізнаність в якихось питаннях.

Уявіть собі, що ви прийняли чарівну пігулку, яка на час усуває всі подібні фактори. Ви звільняєтесь від боязкості, нерішучості, тривожності. Дія чарівної таблетки триває протягом тижня.

Що ви будете робити весь цей час? Що ви будете говорити? Як буде виглядати ваше життя? Як ви будете себе почувати? Напишіть, як би ви прожили цей тиждень. У вас є на це дві хвилини.

А тепер подумайте, чи могли б ви зробити щось із того, що ви записали, і без чарівної пігулки.

Отже, завдяки вірі у власні сили, наполегливості, працелюбності, прагненню до результату багато хто досяг успіху. І аби кожному з нас частіше відчувати радість успіху давайте зараз таким чином матеріалізуємо результати нашої роботи. Кожен для себе визначить ті правила, які обере для себе на майбутнє. Щоб вам було, можливо, легше, пропоную вам орієнтовні переліки подібних правил. Оберіть ті, що підходять саме вам і запишіть на заготовки пам’яток. Ви їх збережете, думаю, буде доповнювати, змінювати, розширювати.

Хто бажає озвучити свої правила успіху в житті?

А тепер, враховуючи обрані правила, давайте виконаємо вправи «Веселка».

У нас є зараз прекрасна можливість задуматися про майбутнє, визначити та осмислити важливі для нас цілі.

Перед собою бачите вашу особисту веселку, створену сонцем і дощем для того, щоб порадувати вас ...

Запишіть на ній ті цілі і завдання, які ви ставите перед собою на майбутнє.

А тепер погляньте на свій малюнок і подумки уявіть собі відповіді на наступні питання:

 • Як мені досягти своєї мети?
 • Що залежить від мене, а що від інших?
 • Які перешкоди можуть зустрітися на шляху?
 • Від чого мені, можливо, доведеться відмовитися?
 • Що я виграю?
 • Хто, крім мене, може отримати користь від досягнення цієї мети?
 • Як я ставлюся до цієї мети?
 • На ці роздуми у вас є 2 хвилин ...

 

І на останок - притча про кукурудзу

          Репортер якось раз запитав у фермера, чи може той поділитися секретом своєї кукурудзи, яка рік за роком вигравала всі конкурси за якістю. Фермер відповів, що весь секрет полягає в тому, що він роздає кращі качани для засіву всім своїм сусідам.

          - Навіщо ж роздавати кращі зерна сусідам, якщо вони постійно, поряд з вами, беруть участь у всіх конкурсах і є конкурентами?

          - Бачте, - посміхнувся фермер. - Вітер переносить пилок з моїх полів на поля сусідів, і навпаки. Якщо у сусідів будуть сорти гірші, ніж у мене, то незабаром і мої посіви стануть погіршуватися. Якщо я сію хорошу кукурудзу, я повинен подбати про сусідів і допомогти їм посіяти таку ж. А як уже кожен з нас буде доглядати за посівами - це інше питання.

          Схоже відбувається і в житті людей. Той, хто хоче бути успішним, повинен піклуватися про ближніх і допомагати їм досягати успіху. Хто хоче добре жити, повинен допомагати іншим жити добре. Тому що чим краще живеться людям навколо, тим краще тобі самому. Ми всі взаємозалежні і взаємопов'язані в цьому світі.

 

Категорія: Вчителям | Додав: Oleg
Переглядів: 127 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz