Понеділок, 29.04.2024, 22:30
Вітаю Вас Гість | RSS

Мирківська гімназія Горохівської міської ради Луцького району Волинської області

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 38
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Історія

     Школа на селі - це своєрідний оберіг, добрий дім і теплий вогник для дітей і дорослих. Шкільництво у нашому селі своїми коренями сягає в сиву давнину, аж у 1928 рік. До цього року у селі Мирків школа не працювала, тому жителі села до цього часу були в основному малограмотними. Лише дехто в селі міг найняти вчителя для навчання дітей. Так в цей час жила сімя лікаря Орлова Констянтина Івановича, яка найняла вчительку для навчання їхнього сина Миколи. А до нього приєдналося ще декілька дітлахів, батьки яких погодилися платити аби діти отримали знання. Той, хто мав змогу і достаток, навчав своїх дітей. Решта жителів села була неписьменна.                                                                                               

     У 1928 році в селі Мирків відремонтували приміщення звичайної сільської хати і відкрили в ньому школу. Не дивлячись, що школа була невелика, діти могли навчатись, отримувати початкові знання. Вчителював у цій школі Михайло Щербатюк, а згодом поляк Тадеуш Семкович. Так як це був період історії, коли Західна Україна знаходилася під владою Польщі, то навчання предметів велося в основному польською мовою. На рідну українську мову відводилось лише декілька годин на тиждень та стільки ж діти чули її на уроках релігії, які проводив місцевий священик. Отож, з 1928 року початкову освіту можна було отримати у Мирківській школі, а семирічну – в сусідньому селі Пірванче.

      В 40-х роках ХХ ст. місцеві жителі розпочали будівництво приміщення нової школи. Це мала бути 8-річна школа. Не дивлячись на те, що будівництво було майже завершено, учням не довелося навчатися у цій школі, тому що розпочалася війна, яка не минула і села Мирків. Під час війни приміщення школи було зруйновано.

     Після війни навчання дітей у селі відновилося. У 1945 році школа була відкрита у невеликій сільській хаті. Вчителювало в ній подружжя Довгополових – Марія Петрівна та Володимир Іванович. Все своє трудове життя вони присвятили мирківським дітям.

      У 60-х роках минулого століття жителями села була відремонтована двоповерхова будівля в центрі села, яка була зруйнована в роки війни. Саме тут у 1968 році була відкрита Мирківська початкова школа на 3 класи. Спочатку тут

 

вчителювало подружжя Довгополових, а з 70-х років Довгополов Володимир Іванович та Камоцька Євгенія Андріївна. Пізніше їх естафету продовжили Довгополова Ельвіра Алімівна та Ящук Галина Володимирівна.

       Початок 90-х  років ознаменував нову подію у шкільному житті села. В 1989 році господарським способом розпочалося будівництво нової девятирічної школи, яка стала гордістю села. Понад три роки тривали митарства місцевого керівника Собця Івана Даниловича у пошуках будматеріалів, меблів, обладнання для класів та майстерні. Велику допомогу у будівництві школи надали хлібороби шефи-керівники і спеціалісти виробничого обєднання «Волинь-залізобетон».

  І ось настав день, коли учні, вчителі, батьки прийшли в нову школу, кошторисна вартість якої понад 700 тисяч карбованців. Директором школи було призначено Сов’яка Михайла Романовича. Педагогічний колектив тоді складався із 15 чоловік – це Лакомий В.В., Довгополова Е.А., Тисько Л.І., Юхимчук С.М., Посполітак Н.С., Собець Ж.І.,Завадська В.В., Юрима С.М., Круковський Р.П., Універсал О.Я., Тишко Л.П., Ярема Р.С., Поліщук М.Г. Та з роками одні вчителі залишали, а інші приходили в школу.

  Приміщення школи розраховано на 100 учнів, загальною площею 1910 м2. З 2002 року керівником школи є Ящук Галина Володимирівна. За її керівництва школа стала прекрасним домом для вчителів і учнів. Тут затишно, кабінети і коридори естетично оформлені. Створено такі навчальні кабінети: української мови та літератури, іноземної мови, математики, історії, географії, фізики, образотворчого мистецтва. При школі діє майстерня, спортивний зал, бібліотека, їдальня.

  Школа на теперішній час повністю забезпечена педагогічними кадрами. Віковий склад і практичний досвід педагогічного колективу обумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики в галузі освіти й впровадження інноваційних ідей розвитку школи. На даний час у школі працює 15 вчителів, з них вищу категорію мають 2 (Сидорук Г.М, ЯремаР.С) першу – 9 вчителів, другу–3, спеціаліст–3.

 

 

  У школі працюють вокальний, танцювальний, літературний, туристсько-краєзнавчий гуртки, факультативи з українознавства, російської мови, основ християнської етики,курс за вибором Культура України XVI-XIXст., спортивні секції по волейболу, баскетболу, футболу.

  З 1991 по 2012 навчальні роки школу закінчило 167 учнів. За високі досягнення в навчанні 20 випускників нагороджено похвальними грамотами. А 44 випускники одержали свідотства з відзнакою. Кожного року учні школи є призерами районних предметних олімпіад, конкурсів, змагань. Вони займають призові місця з правознавства, історії, української мови.

  В рейтингу шкіл району Мирківська школа неодноразово посідала призові місця. Учителі школи брали участь у районних, обласних змаганнях серед педагогічних працівників, за що були нагороджені «Листом подяки». Педагогічний колектив школи значну увагу приділяє пошуку навчання і виховання обдарованих дітей.

  За останні роки налагодилась тісна співпраця школи і сім’ї. діє при школі ансамбль «Калинонька», який регулярно відвідують батьки та вчителі. Батьки разом з педколективом вирішують питання організації навчально-виховного процесу, сприяють проведенню дозвілля. Вже традицією стало проводити родинні свята, зустрічі з сім’ями, коріння яких сягає у глибоку давнину. У школі створено дитячо-юнацьку організацію «Козацька республіка».

  Наш час – час змін і перетворень у різних сферах життя, зокрема у навчально-виховному процесі. Школа покликана виховати людину перспективну, ділову, яка вміє поєднати духовний світ, знання, практику та ініціативність, яка сміливо крокує в незвідане завтра.
Категорія: Мої статті | Додав: Oleg (25.11.2012)
Переглядів: 540 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Володя  
0
ЯЩУК ГАЛИНА та ЇЇ доця халява Ящук Ольга Михайлівна
Ящук Галина бере хабарі від учнів

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz